3Ds Max

AutoDesk 3D Studio Max Nedir ?

3D modelleme ve mimari çizimlerde kullanılan AutoDesk’ in geliştirdiği bu yazılım animasyon ve 3D karakter tasarlamada da oldukça ileri düzeydedir. Bu program grafikleri işletme yeteneği sayesinde modellenen objeler veya tasarımlara orijinal bir görüntü olanağı sağlar. Çağ ile beraber ilerleyerek yenilikçi ve sürekli gelişen bir program olan 3Ds Max özellikle mimari ve endüstriyel alanda bir tık daha çok kullanılmakta.
Zengin ara yüzü ile birçok işlemde de kolaylık sağlamakta.
Gelişmiş efektleri sayesinde de başka bir programa ihtiyaç duymadan kendi efektlerini verebilir ve aynı zamanda animasyon yeteneği ile hareket gibi bazı animasyon hareketleri de ekleyebilir. Kamera özelliği ile yapmış olduğunuz çalışmanın farklı farklı bölgelerden render almanıza olanak sağlar. Eklenti özelliklerinden de bahsetmek gerekirse V-Ray eklentisi sayesinde oldukça güzel efektler ekleyerek canlı renderler alarak yaptığınız çalışmaya daha hoş bakabilirsiniz.

AutoDesk 3D Studio Max İle Neler Yapabiliriz?

Günümüzde animasyon alanında çoğunlukla karşılaştığımız bu program oldukça etkili özellikleri sayesinde animasyon sektöründe daima ayaktadır.
Tabi yine oyun sektöründe de de vazgeçilmez karakter modellemesi yaptığı için en önde gelen programdır.
Modelleme dedik o kadar peki bu program sadece karakter mi modeller ? böyle düşünürsek kendimizi kısıtlamış oluruz bu program masa, sandalye, araba, bina, vb.. gibi sınırsız modelleme yeteneğine sahiptir yani neler yapabileceğiniz konusunda kendinizi sınırlamayın. Ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz bu programda.
Mimari alanında da fazla kullanılır bunun sebebi görselliğinin biraz daha üst seviyede olmasıdır.

AutoDesk 3D Studio Max’e Genel Bakış ?

Birçok animasyon şirketinin ve mimari sektörün bu programı seçmesinden üst düzey oluşunu ve zirvelerde yer aldığını anlamış olmalısınız. AutoDesk’ in piyasaya sürdüğü bu yazılım dünya çapında çok tercih ediliyor. Bunun sebebi yukarıda da bahsettiğim gibi kolay ara yüzü olması, görselliğinin üst seviye olması ve kullanım alanının oldukça geniş olmasıdır.

AutoDesk 3D Studio Max Kullanıcıları Nerede İş Bulabilirler ?

İnsanı hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak olan bu program çok yönlülüğü ile iş olanağını da oldukça geniş tutmakta. Gelin bunlara beraber bakalım isterseniz:
– Film sektöründe
Animasyon üzerine çalışan şirketlerde
– Belediyelerde
– Mimarların yanında
– Mühendislerin yanında
– Home Office şeklinde
Vb.. daha bunun gibi birçok alanda iş bulabilirler AutoDesk 3D Studio Max kullanıcıları.
Dışarıdan biraz zor görünse de bence kullanımı kolay sadece biraz zaman alıyor. Haydi daha fazla vakit kaybetmeyin bence biran önce başlayın ileriye dönük çalışma sektörünüz olabilir belki de 😊

3Ds Max” için bir yorum

  • Mart 31, 2020 tarihinde, saat 8:13 pm
    Permalink

    Hiç bilmediğim bir programdı AutoDesk 3D Studio Max nerede nasıl kullanıldığını merak ediyordum açıkçası emeğiniz sayesinde bu merakımı gidermiş oldum çok teşekkür ederim….

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir