After Effects

Adobe After Effeckts Nedir ?

Adobe’ nin geliştirmiş olduğu hareketli efektler, film efektleri ve grafik efektleri gibi üst düzey efekt sağlayan bir yazılımdır.
Adobe After Effeckts de 2D ve 3D animasyonlar oluşturulabilir. Sadece karakterler üzerinde yapmaktan ziyade herhangi bir yazı oluşturulup yazıyı efektlerle animasyon haline getirilebilir. Yani yazı ve infografik videolar yapmakta işe yarayan en iyi ve en kullanışlı programlardan birisidir.
Genelde dizi ve film efektlerinde adobenin piyasaya sürmüş olduğu bu program kullanılır. Ücret dahilinde adobenin kendi sitesinden bu programı indirebilirsiniz.
İş alanı oldukça geniş olan bu program hemen hemen tüm bilgisayara dayalı bütün sektörlerde iş imkanı sağlamakta.

Adobe After Effeckts’te Neler Yapılabilir ?

Adobe After Effeckts de yukarıda da bahsettiğimiz üzere
2D ve 3D çizimlerde kullanılan bu program aynı zamanda video montaj, videoya arka plan ekleme, müzik ekleme, görsel ekleme, vb… gibi sayılamayacak kadar çok özelliğe sahiptir.
Bu kadar sektöre hakim olmasının sebebi ise eklentilere sahip olmasıdır Plug-in desteğiyle ücretli veya ücretsiz yüzlerce hatta binlerce efekt bulunmakta ve bu efektlerle yapabilceklerinizi tahmin etmek çok zor. Tabi bunu programı zor göstermek amaçlı söylemiyorum. O kadar yeniliğe açık ve o kadar geniş kapsamlı bir program ki yapabileceklerinizin sınırları yok diyebilirim.
Bu programı hem Windows hem de Linux işletim sistemleri üzerinde kullanabilir, çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Adobe After Effeckts’e Genel Bakış

Çoğu film ve televizyon programlarının bu yazılımı kullanıyor olması programın ne kadar üst düzey ve kalite sahibi olduğunu anlatmakta yeterli diye düşünüyorum. Dünya sektöründe de aynı şekilde rakip tanımayan bu yazılımın kullanılışı da zor gibi görünse de aslında çok kolay. Basit ara yüzü ile kullanılışının kolay olduğunu programın kendisi de göstermekte. Plug-in desteği ile kullanıcıların dikkatini ve gözlerini üzerine çekmiştir. Bu Plug-in desteği tamamen kullanıcıların yaptığı çalışmaları güzelleştirmek üzere yazılmış bir yazılımdır. Çoğu program bu desteği sağlamamakta ve sadece belli başlı birkaç efekt ile projelerinizi tamamlamak zorunda bırakmaktadır. Buda kullanıcıları tatmin etmemekte, çünkü sürekli gelişen bu teknoloji dünyasında birkaç efekt sizce de az değil mi?

Adobe After Effeckts Kullanıcıları Nerede İş Bulabilirler ?

Dünyanın neresinde yaşamınızı sürdürüyor olursanız olun bu program sizi kesinlikle işsiz bırakmayacaktır.
Çünkü bu programa ihtiyaç duyulan sektör oldukça fazla. İsterseniz sıralayalım:
– Film sektöründe
– Animasyon şirketlerinde
– Tanıtım alanında
– Reklam ajanslarında
– Haber ajanslarında
– Vb …

Birçok sektörde iş sahibi olabilirler ya da Home Office şeklinde de çalışabilirsiniz. Bu kadar geniş alana sahip olan bu programı bence sizde öğrenmelisiniz belli mi olur belki de gelecekteki sektörünüz veya çalışma alanınız bu olabilir. Bence hemen öğrenmelisiniz 😊 haydi deneyin bence denemeye değer 😊

After Effects” için 3 yorum

 • Mart 31, 2020 tarihinde, saat 8:23 pm
  Permalink

  İlgili olduğum Adobe After Effeckts programının içeriği hakkında bilgi sahibi değildim ta ki bu yazınızı okuyana denk o filmler o reklamlarin nasıl yapıldığı bana hep ilginç gelmiştir. Emek verip bilginizi aktardığınız için teşekkürler…

  Yanıtla
  • Mart 31, 2020 tarihinde, saat 9:15 pm
   Permalink

   Vakit ayırıp okuduğunuz için biz teşekkür ederiz..

   Yanıtla
 • Nisan 21, 2020 tarihinde, saat 8:44 am
  Permalink

  Öncelikle sevgiler,saygılar,hürmetler
  Verdiğiniz bilgiler cok fayladı herşey için minnettarım…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir