Modelleme

                               AUTOCAD İLE MODELLEME

AutoCAD ile modelleme yaparken en sık sorulan sorulardan birisi olan ne modelleye biliriz? Sorusudur. Sınırsız çizim ve modelleme imkanı tanıyan bu program ile neler yapabileceğimizin kısa örneklerle açıklayalım.

AutoCAD programı ile bina çizip modelleyebiliriz göz alıcı tasarımlar ile hem kendimizi hem de müşterilerimizi mutlu edebiliriz. Tabii sadece bina modelleme ile sınırlı kalmıyoruz. Haydi devam edelim…

bina modelleme
bina modelleme

Mobilya modelleme de yapabiliriz bu program ile istediğimiz tasarımı veya ihtiyaca göre tasarımları kısa sürede tamamlayabilir piyasaya sürebiliriz tabi bu modellediğimiz ürünün tutulma olasılığı ihtiyaç ve göz alıcı güzelliğine göre değişkenlik gösterebilir.

mobilya modelleme
mobilya-modelleme

Araç modelleme günümüzde bildiğiniz üzere her yerde araç bulunmaktadır. Tabi bu araçların çizildiği ve modellendiği bir program olmalı diye hepimiz düşünmekteyiz. Çizilmesi zor görünse de AutoCAD programında aslında oldukça kolaydır. Tabi yine modellediğiniz aracın piyasada yer sahibi olması ihtiyaca göre bir tasarım ve çekici bir güzelliğe sahip olmasından geçer. Buda tamamen sizin tasarımsal hayal gücünüz ile alakalıdır.

araba modelleme
arac modelleme

Bilgisayar tasarımı da bu ihtişamlı programda çizilebilir. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bilgisayar. Oldukça rağbet gören bir sektör ve burada tasarımınızın müthiş olması gerekiyor ve bu müthiş tasarımı gözler önüne serecek bir program.

Evet arkadaşlar size bu yazımızda AutoCAD programının müthiş ve göz alıcı yeteneklerinden bahsettik. Programın kullanımına bir iki cümle ile değinirsek zor olduğu söylense de aslında biraz zaman ayırmak programı öğrenmeye yeterlidir ama uzmanlaşmak için biraz zaman gerekecektir. Profesyonelleşmek için hevesli olmamız yeterlidir.

Programın neler yapabileceğine sadece bir iki farklı dalda değindik aslına bakacak olursak bu programın kullanım alanı oldukça ve basite alınamayacak kadar geniştir. Bunun farkına varmak aslında zor değil ama ne kadar geniş çaplı bir program olduğunu anlamak için biraz programa bakmak yeterli.

Dünya da hala kullanılmakta ve uzun yıllardır otoritesini koruyan bu program öğrenilmesi durumun sizlere çok faydalı olup ve yine sizlere güzel bir maddi gelir sağlamaktadır.

Umarım sizlere gereken bilgileri sağlamışızdır. Çok teşekkür eder ve bir sonraki yazıda görüşmek dileğimle…  Sağlıcakla kalın…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir