Photoshop CS6 Logo

Photoshop CS6 Logo

Kişisel sayfanızın ve sizi tanıtacak olan simgenizdir logo. Bu logolar ne kadar iyi şekilde tasarlanırsa o kadar dikkat çekici özelliğe sahip olur. Aynı zamanda her logonun bir anlamı olmalı. Bunu en iyi ve en uygun yapabileceğimiz programlardan biri Photoshop CS6’dır.

Bu görselde ki logomuz sadece yazı tipi kullanılarak göze hoş gelmesi niteliğinde sadece font kısmından yapılmıştır. Ek olarak altındaki ince çizgi Pen Tool adını verdiğimiz araç kısmından yapılır. Anlamı da giderek yükseliyoruz niteliğindedir. Sadece yazı fontu olarak değil daha geniş ve daha çaplı düşünürsek çizim şekilleri ile güzel ve gösterişli logolar da çıkartabiliriz. Logoların amaçları kendi kuruluşlarına özgü bir simgedir bu simgeyle tanınır ve bilinirler.

Biraz da logonun tarihçesini incelediğimizde tasarım sektöründe 1970’lerden 2005 yılları arasında gösterişli, renkleri fazla, çok detaylı görseller yani logolar dikkat çekip ve beğenilirken günümüzde  daha sade olan logolar dikkat çekmekte. Buda bizim tasarım dünyasının sürekli genişlediğini ve sürekli düşünce tarzının topluma göre değiştiğini gösterir. Bu yüzden güncel bir tasarımcı olmakta fayda var. Logolar bazen  bir hayvan bazen bir çizgi bazende bir yazı fontu olabilir. Diikat çekiciliği kadar logodaki taşıdığı anlamda çok önemlidir. Logoyu gözlemleyen kişinin orda çıkartacağı anlamda çok önemlidir. Firmanız yada internet siteniz vb. gibi kuruluşlarla alakalı olması da oldukça önem taşır.

İmajı ile öne çıkan photoshop, tasarımcıların olmazsa olmazıdır. Logo yapımcıları içinde aynı şey geçerlidir. Çünkü benzersiz renk ve düzenleme seçenekleriyle kurumsal kimliğiniz olan logoyu daha zarif bir hale getirir. Tabi yeni başlayanlar için biraz zor bir yol olsa da zamanla aşılacak bir problemdir. Sadece gereken biraz zaman ve sabırdır gerisi tamamen tasarımsal hayal gücüne aittir.

Yapımı bazen 10 dakika bile almaz bazen de günler alır daha öncede söylediğim gibi sizin kurumsal kimliğinizdir güzel olmasını temenni edersiniz. Yani kim istemez ki? Bir bakımada kurumsal kimliğinizi sizin güzel bulmanızdan ziyade ziyaretçilerin de beğenmesi ve hoş bulması lazım. Çünkü hoş bulunan bir kurumsal kimlik kendini güzel aktarmış demektir. Buda ziyaretçilerinin tekrar size gelmesi demektir.

Photoshop CS6 Logo” için 2 yorum

  • Mart 12, 2020 tarihinde, saat 6:24 am
   Permalink

   Amacımız sizleri bilgilendirmek.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir